piątek, 25 października 2013

Zabawy logiczne. Malowanie liczbami

Witam :)

Dzisiaj troszkę inna bajka :))

Macie do czynienia z takimi dziećmi, które np. mają dysleksję, potrafią czytać, po 45 minutach mają dość ćwiczeń  ortograficznych, a tu jeszcze 15 minut do wykorzystania?!
Albo może macie w domu takie dzieci, które są świetnymi nastolatkami, ale z myśleniem logicznym, to u nich krucho?! Macie? :))
Właśnie wtedy warto wykorzystać czas na zabawy logiczne ;))
Na początek malowanie liczbami.

Plansza do gry wygląda tak:Obszar malowania wyznaczony jest grubymi liniami. Cyfry oznaczają ile pól ma być w danym rzędzie/kolumnie zamalowanych. Przerwy między cyframi oznaczają, że między zamalowanymi polami jest odstęp. Prawda, że teoretycznie proste? ;)
Tak, tak, wiem.. łatwiej mówić, trudniej zrobić. Dlatego też, na początek plansza ma kilka zamalowanych na żółto pól. Te pola są już rozwiązaniem części zagadki, zatem pierwszego rzędu nie musimy rozwiązywać ;)

Planszę należy wydrukować, rozwiązać samemu, a potem dać delikwentowi. Dziecko inteligentne na pewno wkręci się w rozwiązywanie.

Rozwiązanie publikuję poniżej ;))


To moja plansza, wymyślona przed chwilą. Możecie zrobić więcej sami lub poszukać w Google hasła "malowanie liczbami" / "malowanie cyframi". Polecam!! 
A i żeby nie było, że nie mówię;) To porozmawiam też chętnie ;)


4 komentarze:

Kasiu, Twój blog jest bardzo pożyteczny i praktyczny nie tylko dla rodziców, ale również albo przede wszystkim dla logopedów. Po pierwsze podobają mi się Twoje oryginalne pomysły, wykorzystanie prostych/dostępnych rzeczy w nietypowy sposób w terapii. Po drugie przypominam sobie i utrwalam wiedzę ze studiów (która jest bardzo ulotna). Po trzecie, piszesz w tak przystępny sposób o rzeczach nieraz trudnych, że spokojnie może zrozumieć to osoba nie mająca do czynienia nic z logopedią. Staram się podpatrywać Cię pod tym kątem i w ten sposób tłumaczyć rodzicom różne zagadnienia, tak aby się nie "mądrzyć", mówić kompetentnie, ale jasno i zrozumiale:)
dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
Magda

Kasiu, nagrywaj vlogi - są potrzebne :)
Malowanie liczbami zasysam, będę w tym tygodniu z moimi starszakami testować i zdam relację ;)

a! Trzymam za słowo odnośnie relacji! :)

Prześlij komentarz

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Wyraź je :)

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.