czwartek, 20 czerwca 2013

Kubiś

Ten Mały miał w ogóle nie mówić. Nic a nic.

Cytując za Mamą Kuby: "Historia Kuby mogłaby się zakończyć w dniu jego narodzin. Jednak upór lekarzy i samego chłopca sprawił, że Kuba jest dzisiaj z nami.  W prezencie na pierwsze urodziny Kubuś otrzymał opinię lekarską: miał nie mówić, nie chodzić, tylko leżeć w łóżku i się ślinić. Niechciany prezent miał być jego fatum przez całe życie."
Nie będzie o chodzeniu, bo się na tym nie znam. Wiem, że gdyby nie Magda i Basia - dwie świetne terapeutki, byłoby kiepsko. Wiem, że dzięki Tomkowi Pogonowi Kuba ma szansę na bieganie...
Ja, jako logopeda już z nim nie pracuję. Dlaczego? Otóż dlatego:

Nagranie sprzed roku z hakiem. Młody miał lekko ponad trzy lata. Nagrywane specjalnie dla cioci nie wierzącej w [sz] i [cz] u trzylatka:)) Teraz mówi dużo lepiej, czasem brakuje mu powietrza, ale niestety jest to spodowane jego postawą i napięciem mięśniowym. Tu go macie: Kubuś zaprasza

Mam dzisiaj wyjątkowo mało czasu, więc powiem tylko jedno: gdyby Mama Kuby czekała, aż mały się "rozgada" albo nie zrobiła nic, kiedy chłopiec miał dwa lata, być może lekarska diagnoza by się sprawdziła. Dlatego właśnie uważam, że nie ma sensu czekać na cud. Bo cuda z opóźnionym rozwojem mowy zazwyczaj mają dość poważne konsekwencje w szkole. Ot co ;)

PS. Szalony operator całuje Kubiszona ;) I standardowo czeka na tę kawę w piątek w galerii ;)

3 komentarze:

Napiszę tak: uwielbiam Twój blog!
Daj Boże, czy w co kto wierzy, spotkać każdemu potrzebującemu pomocy takiego Terapeutę jak Ty Kasiu.
(Terapeuta przez duże T z szacunku, a nie braku "gramotności" ;))

Ewa.. bo się zawstydzę.. już się czerwienię :) Dziękuję ;* a i tak jąkających będę odsyłać do Łodzi ;)

Ja mama Kubiszona świadoma swych praw i obowiązków w stu procentach zgadzam się z wypowiedzią mojej mądrej imienniczki:))))))))))) Bez Ciebie Kasiu by tego nie było i choć nasze spotkanie było przypadkiem to nie mogliśmy lepiej trafić!!!! Dzięki Ci za "sz" "cz" i wszystko inne:))))))))))))

Prześlij komentarz

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Wyraź je :)

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.